ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 16:59

Alman polisinden tren garlarında patlayıcı uyarısı


Almanya’da polis tren istasyonlarındaki bilet satış otomatlarına yerleştirilmesi muhtemel patlayıcılara karşı uyarı yaptı. Soyguncuların, otomatlara yerleştirdikleri patlayıcıları her zaman patlatamadıkları ve otomat içinde bırakılan patlayıcın her an patlama riski bulunduğu kaydedildi.

Almanya’nın Hessen Eyaleti Kriminal Dairesi (LKA) yetkilileri, bilet satış otomatlarında muhtemel bir patlamaya karşı uyarı yaptı. Geçtiğimiz ay kimliği belirsiz kişiler tarafından birçok bilet otomatlarının bozuk para alış kapağının bantla kapatılarak gaz doldurulup patlatıldığı açıklandı.

Bild gazetesinin haberine göre, geçtiğimiz aylarda Hessen ve Hamburg eyaletlerinde otomatlara gazlı patlayıcı yerleştirildiğini doğrulayan Alman Demiryolları yetkilileri, bilet almak istenilen otomatlarda meydana gelen şüpheli durumlarda oradan uzaklaşılması ve polise haber verilmesi için uyarı yaptı.

Demiryolları yetkilileri normalde otomatlarda fazla miktarda para bulundurmadıklarını ancak soyguncuların, nakit para için bir çok insanın hayatını tehlikeye atabileceğini belirtti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER