ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 12:29

Alman havayolu şirketinden Türk ekonomisine övgü

Alman havayolu şirketinden Türk ekonomisine övgü


Germanwings Havayolu İletişim Direktörü Andreas Engel, Türk ekonomisinin çok kuvvetli olduğunu belirterek, kendilerinin de büyüme içerisin olduklarını ve bu pazarda herkese yer olduğunu ifade etti.

Almanya’nın havayollarından Lufthansa çatısı altında bulunan Germanwings, Temmuz ayından itibaren köklü bir değişime girecek ve ‘yeni germanwings’ olarak hizmet vermeye başlayacak. Germanwings İletişim Direktörü Andreas Engel, Airport Hotel’de yeni Germanwngs ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Bu pazarda herkese yer olduğunu ifade eden Engel, “Hepimiz bir büyüme içerisindeyiz. Bir anda sayılarımız ikiye katlanmıyoruz. Daha organik bir büyüme içerisindeyiz. Türk ekonomisi çok kuvvetli, Almanya’dan Türkiye’ye turizmde ciddi artış var. İzmir, Antalya gibi muhteşem tatil yapılabilecek şehirler var. Hem de İstanbul gibi tarihi bir şehir var. Dolayısıyla da Almanya’dan buraya gelişe bakıldığında turistik açıdan çok büyük bir artış var.” dedi.

Son 10 seneden Türkiye’den ve Türkiye’ye yaklaşık 2 milyon yolcu taşıdıklarını kaydeden Engel, 2011-2012 yılında Türkiye’den 200 bin yolcuyu taşıdıklarını dile getirdi. Bu yıl bu rakamın yüzde 3 ile 5 arasında yükseliş olmasını beklediklerini söyleyen Engel, “Dünyada da önemli artış var. Şu an sende 7.7 milyon yolcu taşıyoruz. Bunun 20 milyona çıkmasını hedefliyoruz. Bunu yeni hizmetlerle sağlayacağız. Şimdi hizmetlerde bir adım öteye gidiyoruz. Artık ekonomi sınıfında olmak üzere 3 farklı pazarlama ürünü sunacağız. Bu yolcunun istediğine göre şekillenebilecek ürünler olacak.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER