ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 12:53

Ahmet Doğan: "Saldırı, infaz girişimiydi"


Bulgaristan'da Hak ve Özgürlekler Hareketi (HÖH) eski Başkanı Ahmet Doğan, 19 Ocak'da 8. Olağan Kurultay esnasında kendisine karşı düzenlenen saldırıyı ilk kez değerlendirdi.

Kongreden sonra yayınlanan parti bültenine göre Doğan, saldırıyı, kendisine ve partisine karşı bir infaz girişimi olarak değerlendirdi. Doğan, şu ifadelere yer verdi:
“Son anda gözümün ucuyla sol şakağıma doğru yöneltilen silahı gördüm ve tıklama... İçgüdüsel olarak davrandım. Sonradan kafama doğru doğrultulan silahın 3 kez tutukluk yaptığını öğrendim. "

Ahmet Doğan, şöyle devam etti:"Hiçbir şüphem yok ki, bu olay HÖH lideri ve HÖH fikrinin kamusal idam denemesiydi. Siparişi verenlerin hazırladığı senaryoda kanın akıtılarak salonda şok ve korkunun hakim olması yer alıyordu. Buradaki büyük hedef HÖH ve ülkedeki etnik barıştır. Kriz döneminde etnik barış ise Bulgaristan'ın ve Balkanların en hassas yeridir. Yüce Yaratıcı ve HÖH'ün kolektif vücudunun büyük enerjisi sayesinde sağ kaldım."

Farklılığa ve başkalığa karşı olan nefretten dolayı tedirginliğini ifade eden Doğan, HÖH'e karşı nefretle yaklaşanlara karşı tek vücut olunması çağrısında bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER