SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Kasım 2014 Cuma 11:15

Afrika’ya 100 milyon dolarlık Yardım

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/ebola-ilaci-1478655-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/ebola-ilaci-1478655-622x360.jpg
Afrikaya 100 milyon dolarlık Yardım

Japonya Hükümeti, Afrika’da milyonlarca insanın yaşamanı yitirmesine neden olan Ebolayla mücadele için Batı Afrika’ya 100 milyon dolarlık yardımda bulunacağını açıkladı.


Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Eylül ayında New York’ta toplanan BM Genel Kurulu’nda Ebolayla mücadele konusunda yapılan yardımların 40 milyon doların üzerine çıktığını ifade etmişti. Japonya Devlet Bakanı Yoshihide Suga ise, katıldığı uluslararası kongrede ölümcül salgın ebolaya karşı çaba harcayacaklarını dile getirdi. Hükümet sözcüsü, “Kısa sürede geniş alanlara yayılan Ebola uluslararası barış ve güvenliği de tehdit ediyor. Bu durumda yardımlarımızı hızlandırma kararı aldık” dedi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Gören hemşire ve doktorlar gözyaşlarına boğuldu

SONRAKİ HABER

Mayın temizleme gemisi battı: 1 ölü, 4 kayıp

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.