SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2014 Perşembe 12:28

Afrikalı göçmenlerden İspanya taarruzu

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/afrikali-gocmenler-sinirdaki-tel-orgulerde-asili-kaldilar-1477061-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/afrikali-gocmenler-sinirdaki-tel-orgulerde-asili-kaldilar-1477061-622x360.jpg
Afrikalı göçmenlerden İspanya taarruzu

Göçmenlerin 'özgürlük, özgürlük, insan hakları nerede bağrışları altında direnişin devam ettiği bölgeye Kızılay ve Kızıl haç yardım kuruluşlarının geldiği öğrenildi.


İspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı olan Melilla kentindeki tel örgüleri aşarak sınırı geçip Avrupa'ya ulaşmak isteyen bir gurup Afrikalı göçmen sıfır noktasında asılı kaldı. Tel örgülerin üzerinde Faslı ve İspanyol polislerin arasında kalan göçmenler saatlerdir aşağıya inmemek için direniyorlar. Zaman zaman polislerin su ve yiyecek yardımında bulunduğu Afrikalılar güneşin altında dayanmakta zorluk çekince polisler tarafından aşağıya çekilmeye başlanıyor. Göçmenlerin "özgürlük, özgürlük, insan hakları nerede" bağrışları altında direnişin devam ettiği bölgeye Kızılay ve Kızıl haç yardım kuruluşlarının geldiği öğrenildi.. İspanyol polisinin göçmenlerin Fas tarafında kalmasını istemesine rağmen kimsenin bu uyarıya uymaması üzerine direnişin bir facia ile sonuçlanmasından endişe ediliyor. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

24 saatte 517 kazaya sebep olan reklam

SONRAKİ HABER

Almanya'dan PKK'ya destek kapısı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.