ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 16:30

Afrika için gönüllüler el ele

Afrika için gönüllüler el ele

Açlıkla mücadele eden Afrika için gönüllüler el ele verdi. Açlığın hiç tükenmediği Afrika için sende elini uzat...


İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında en çok hatrımıza gelen elbette açlık ve susuzluk. Özellikle sıcak yaz aylarında olmanın da verdiği zorlukla bu yıl Müslümanlar oruçlarını her zamankinden biraz daha zor geçiriyorlar.

Bayramı iple çeken birçok insan bayram tatillerini geçirecek otellerde çoktan rezervasyonlarını tamamladı ama Afrika yüzyıllardır hem açlık hem susuzluk hem de üstüne üstlük kavurucu sıcakla mücadelesini sürdürüyor. Ramazan bitiyor ama açlık tükenmiyor!

Hayırsever işadamı İbrahim Ceylan başkanlığındaki Gönüllüler ve Biseg Derneği yıllardır Afrika'daki açlığa ve sefalete hem bir nebze olsun yardımcı olabilmek hem de daha geniş kitlelerin dikkatini bu konuya yoğunlaştırmak için Haliç Kongre Merkezi sponsorluğunda 20 Temmuz 2013 Cumartesi günü bir iftar yemeği düzenliyor.

Afrika'da her yıl 7.000 kişiye kurulan iftar sofralarını bu yıl iki farklı bölgede 8.000 kişilik olarak kuran Gönüllüler ve Biseg Derneği'nin iftar programına katılarak hem Afrika'da düzenlenecek iftara katkı sağlayabilir hem de gelme imkânınız bulunmuyorsa derneğin 0(216) 505 17 37 ve 0(549) 763 63 73 numaralı telefonlarını arayarak bağışlarınızı bildirebilirsiniz.

TAM ZAMANI

Açlıkla mücadelenin hiç tükenmediği Afrika için yardım eli uzatmanın işte tam da zamanı.

Kocasını ve çocuğunu hiç görmemiş bir kadın düşünün...

Afrika'nın en büyük sorunlarından biri olan katarakt yüzünden 27 yaşında ve bugüne kadar ne kocasını ne çocuğunu ne de başka hiçbir şeyi görmemiş bir kadın düşünün. Bu kadın sizin yardımlarınızla gözünü hayata açıyor, çocuğunu ilk defa görüyorsa eğer, bunun hazzı her şeye değmez mi?

Hayatında hiç temiz su içmemiş bir insan düşünün, işte Afrika'da yaşanan dramı bir nebze olsun anlayabilmek için bunları hayal etmemiz gerekiyor...

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER