SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2014 Perşembe 20:47

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nın IŞİD açıklaması

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/l-1477252-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/l-1477252-622x360.jpg
ABDnin IŞİD bombardımanı

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, IŞİD hedeflerinin dün ve bugün de 14 kez vurulduğunu bildirdi.


ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), son birkaç gündür yoğun hava saldırısına tuttuğu Kobani ve çevresindeki IŞİD hedeflerinin dün ve bugün de 14 kez vurulduğunu bildirdi.

CENTCOM tarafından yapılan açıklamada, ABD ordusunun dün ve bugün Kobani yakınlarındaki hedeflerine bombardıman ve savaş uçakları kullanarak 14 saldırı gerçekleştirdiği kaydedildi. Bu hava saldırılarının hepsinin Kobani çevresine yapıldığı belirtilen açıklamada, ilk izlenimlere göre örgütün 19 binasının, 2 komuta yerinin, 3 muharebe, 3 keskin nişancı mevzisinin, 1 depolama merkezi ve makinalı ağır silahının başarıyla hedef alındığı ifade edildi.

Saldırıların örgütün takviye almasını ve Kürtlerin kontrolünde bulunan Kobani'de ölümlere neden olmasını önlemek için tasarlandığı vurgulanan açıklamada, ilk işaretlerin saldırıların örgütün ilerlemesini yavaşlattığı şeklinde olduğu kaydedildi.

Saldırıların "Doğal Kararlılık" operasyonlarının bir parçası olarak gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, "Kobani'de sahadaki güvenlik durumu belirsiz" ifadesine yer verildi.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Şii din adamına idam cezası

SONRAKİ HABER

İsrail, muhaliflere yardım yaptığını açıkladı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.