ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 14:21

ABD’li Senatör Donnelly Kilis’te

ABDli Senatör Donnelly Kiliste


ABD’nin Indiana Eyaleti Senatörü Josseph Donnelly, beraberindeki heyetle birlikte, geniş güvenlik önlemleri altında Kilis’e geldi.

Indiana Eyaleti Senatörü Josseph Donnelly ve beraberindeki heyet, valilik bahçesinde Vali Yardımcısı ve Elbeyli Kaymakamı Meral Uçar, Öncüpınar Mülki İdare Amiri ve konteyner kentten sorumlu Vali Yardımcısı İlker Özerk Özcan ile Dışişleri Bakanlığı Daire Başkanı ve kamp sorumlusu Suphi Atan tarafından karşılandı.
Kilis Valisi Süleyman Tapsız’ı makamında ziyaret eden Donnelly ve beraberindeki heyet, Suriyeliler hakkında bilgi aldı. Vali Tapsız, Türkiye’deki kamplarda 200 bine yakın Suriyeli bulunduğunu aktararak, "Bir bu kadar da Suriyeli ülkemizde kalıyor. Konteyner kentte 14 bin civarında Suriyeli barındırılıyor. Kilis’te 30 bine yakın Suriyeli var. Suriyelilerin tüm ihtiyaçları hem hükümetimiz, hem sivil toplum örgütü temsilcileri, hem de halkımız tarafından karşılanıyor. Kilisliler her türlü şeyi Suriyeliler ile paylaşıyor. Elbette bunları yapıyoruz ama üzerimizde büyük yük var. Uluslararası kuruluşların, bizlere insani yardımlar konusunda yardım etmesini bekliyoruz. Sizin de bugün 6 TIR ile yardım getirdiğinizi biliyoruz" dedi.

Donnelly ise, yardımlardan dolayı Türkiye’ye teşekkür ettiklerini belirterek, “Türkiye ile ABD ortak partner konumundadır. Her iki ülkenin uzun süreden beri bir dostluğu, Suriyelilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için ortak çalışmışlığı var. Sizinle birlikte çalışmaktan onur duyuyoruz” diye konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER