ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ocak 2017 Cumartesi 20:03

ABD'deki silahlı saldırıyı eski bir asker gerçekleştirmiş

ABDdeki silahlı saldırıyı eski bir asker gerçekleştirmiş

Florida eyaletinde dün 5 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıdan sonra kapatılan Fort Lauderdale Hollywood Havalimanı tekrar uçuşlara açıldı


ABD'nin Florida eyaletinde dün 5 kişinin hayatını kaybettiği ve 8 kişinin yaralandığı silahlı saldırının ardından uçuşlara kapatılan Fort Lauderdale-Hollywood Havalimanı tekrar açıldı.

Fort Lauderdale-Hollywood Havalimanı saldırıdan 16 saat sonra yerel saat ile 5:00'da (TSİ:13:00) uçuş trafiğine tekrar açılırken, saldırının gerçekleştiği ikinci terminalin hala kapalı olduğu bildirildi.

Yetkililer, birçok uçuşun iptal edildiği havalimanında olası gecikmelerin ve iptallerin devam edeceği konusunda uyarıda bulundu.

Broward County Şerifi Scott Israel, tek kişi olduğunu düşündükleri saldırganın silahından çıkan kurşunlar sonucu 5 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralanan 8 kişinin ise hastaneye kaldırıldığını açıklamıştı.

Israel, saldırganın motivasyonunun ne olduğunu henüz bilmediklerini ve olaya "terör saldırısı" demek için erken olduğunu ifade etmişti.

Florida'ya Alaska'dan geldiği ve bagaj alımı esnasında saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen Esteban Santiago isimli 26 yaşındaki saldırganın daha önce ABD ordusunda görev yaptığı ve Irak'ta bulunduğu açıklanmıştı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER