ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 21:17

ABD'deki İranlılardan Ruhani protestosu


ABD'de yaşayan bir grup İranlı, BM Genel Kurulu'na katılmak üzere New York'a gelen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi protesto etti.
BM Genel Merkezi'ne yakın olan 2'nci Cadde'de toplanan İranlılar, ülkelerinin Suriye'ye yönelik polikasını eleştiren sloganlar attı. Ruhani'nin BM Genel Kurulu'na katılmasını protesto eden göstericiler, ayrıca İran'ın nükleer tesislere sahip olmasını ve İranlı mültecilerin tutulduğu Irak'ta bulunan "Camp Liberty"de yaşandığını iddia ettikleri katliamlara tepki gösterdi.
Ellerinde Suriye'de yaşanan katliamlara ilişkin İran'ın da sorumlu olduğunu gösteren pankartlar ve resimler taşıyan eylemciler, sık sık İran ve Esed aleyhinde slogan attı.
Ülkesinde seçimi kazanmasının ardından, uluslararası topluma ılımlı mesajlar veren İran Cumhurbaşkanı Ruhani, BM Genel Kurulu'na katılmak üzere bugün ABD'ye geldi.
Ruhani'nin, ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmesi yönündeki beklentiler artarken, ikili arasındaki temasın İran devriminden bu yana yapılacak en üst düzey görüşme olduğu belirtiliyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER