ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 09:15

ABD'de yeni kar fırtınası

ABDde yeni kar fırtınası


ABD’nin doğu yakasında etkili olmaya başlayan kar yağışı fırtınaya dönüştü. Elverişsiz hava şartlarından dolayı şu ana kadar 3 bin 500 uçuş iptal edildi. Fırtına sebebiyle bazı eyaletlerde okullar tatil edildi.

Kar kalınlığı New York şehrinde 25, New Jersey eyaletinde ise 32 santimetreyi buldu. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, New York’un tüm acil durumlara hazırlıklı olduğunu belirtti. Fırtınanın etkisi ile hava sıcaklığının sıfırın altında 13 dereceye düşeceği bildirildi.

Başkent Washington’da kamu kurumları fırtına nedeniyle yarım gün çalıştı. Birçok okul ise öğrencilerini erken saatte evlerine gönderdi. Eyaletler arası otoyollarda trafik akışı durma noktasına geldi. Kar temizleme ve yolları tuzlama çalışmaları ise devam ediyor. Otobüs ve tren seferlerinde 2-3 saatlik geciklemeler yaşandı. Özellikle New York, New Jersey arası yolda kalan araçlar nedeniyle diğer araç sürücüleri yollarda uzun süre beklemek zorunda kaldı. Birçok eyalette evsizler için barınaklar hazır hale getirildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER