ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ağustos 2014 Pazar 23:03

ABD'de deprem: 3'ü ağır, 87 yaralı

ABDde deprem: 3ü ağır, 87 yaralı

California eyaletinde meydana gelen depremde 3'ü ağır 87 kişi yaralandı Yangınlara neden olan depremin en şiddetli hissedildiği California'nın Napa kentinde olağanüstü hal ilan edildi


ABD'nin California eyaletinde meydana gelen 6  büyüklüğündeki depremde 3'ü ağır, 87 kişi yaralandı.Eyalette yangınlara yol açan depremin en şiddetli hissedildiği Napa  kentinde olağanüstü hal ilan edildi.

California Valisi Jerry Brown, eyaletteki kurumlara şarapçılık bölgesi  bilinen Napa'daki kurtarma çalışmalarına yardımcı olmaları talimatı verdi.

 Napa İtfaiye Teşkilatı Operasyonlar Şefi John Callanan, yaptığı  açıklamada, kentte deprem nedeniyle çıkan 6 yangına müdahale ettiklerini  kaydederek, yaralıların hastanelere taşınması ve evlerde mahsur kalan olup  olmadığı konusundaki arama çalışmalarının kurumun kaynaklarını tükenme noktasına  getirdiğini söyledi.

Ağır yaralananlar arasında bir çocuğun da bulunduğunu kaydeden  Callanan, deprem sonucu şömineden fırlayan bir parçanın başına çarpması sonucu  yaralanan çocuğun hava yoluyla nörolojik değerlendirmeden geçirilmesi için uzman  hastaneye nakledildiğini anlattı.

Napa kentinde aralarında bölge adliye sarayının da bulunduğu 3 tarihi  binada hasar meydana geldiğini, kent merkezindeki 2 ticari binanın da ciddi  şekilde zarar gördüğünü belirten yetkililer, köprüler, binalar ve  karayollarındaki hasarı belirleme çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.
 
ABD Jeolojik Araştırma Merkezinden yapılan açıklamada, 10,7 kilometre  derinlikte meydana gelen depremin merkez üssünün Napa'nın 9 kilometre güneyi  olduğu bildirildi.  Açıklamada, depremin yerel saatle 03.20'de meydana geldiği  kaydedildi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER