ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Eylül 2014 Pazartesi 11:48

ABD IŞİD infazcısını bulana ödül verecek

ABD IŞİD infazcısını bulana ödül verecek

Amerikan Senatosu, İskoç yardım görevlisinin başını kesen IŞİD üyesini yakalayanlara 9.75 milyon dolar ödül vereceğini açıkladı.


 Amerikan Senatosu, ABD’li gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff’un ardından İskoç yardım görevlisi David Haines’in de başını kesen İngiliz kökenli ‘Cihatçı John’ lakaplı IŞİD üyesinin yakalanmasına yardımcı olacak kişilere 9.75 milyon dolar ödül verecek.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Obama'dan öldürme talimatı John’un yakalanması için Amerikan ve İngiliz istihbaratları bölgede ve İngiltere’de yoğun bir çalışma yürütüyor. ABD Başkanı Barack Obama, IŞİD’in Suriye’deki kalesi olarak bilinen Rakka’da saklandığı düşünülen John’un görüldüğü yerde öldürülmesi talimatını vermişti.

Eşi serbest bırakılmasını istedi IŞİD’in infaz edeceğini açıkladığı sıradaki rehinesi olan İngiliz yardım görevlisi Alan Henning’in eşi Barbara, IŞİD militanlarından kocasını serbest bırakmalarını istedi. Barbara Henning, eşinin Suriye’de yakalandığı sırada sivillere yardım götürmekten başka bir amacı olmadığını vurguladı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER