ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 10:30

30 metreden uçtular

30 metreden uçtular

İtalya'nın güneyinde Hristiyan hacı adaylarını taşıyan bir tur otobüsü viyadüğe yuvarlandı.


İtalya’nın güneyinde bir tur otobüsünün uçuruma yuvarlanması sonucu 39 kişi hayatını kaybetti, 2’si ağır 11 kişi de yaralandı.

Kaza, Napoli kentinin Avellino kasabası yakınlarında, A116 otobanı üzerinde meydana geldi. Otobüsün bir geziden döndüğü, yoğun trafikle karşılaşmasının ardından sürücünün henüz bilinmeyen bir sebeple direksiyon hakimiyetini kaybettiği ve çok sayıda araca çarptıktan sonra 30 metre yükseklikten ağaçlık alana yuvarlandığı bildirildi.

Kurtarma ekipleri, saatler süren çalışmalarının ardından sürücünün de aralarında bulunduğu 39 cesede ulaştı. 11 yaralının 2’sinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Görgü tanıkları, otobüsün normal bir süratle ilerlerken aniden yön değiştirerek araçlara çarpmaya başladığını, kazadan önce patlayan bir lastiğe ait olabilecek bir ses duyduklarını ifade etti. 

Kazaya, aracın fren sisteminde meydana gelen bir arızanın neden olduğu belirtiliyor. 

CESETLER YOL KENARINA DİZİLDİ

 Söz konusu kişilerin 30 metre yükseklikten uçan otobüsün içinden fırlayarak can verdiği belirtildi.

Olay yerinde bulunan muhabirler itfaiye ekiplerinin hayatta kalanları kurtarmak için olay yerine gönderildiğini, ölenlerin beyaz örtüler altında yol kenarına dizildiğini aktardı.

Üç çocuk, dört kadın ve iki erkeğin ağır yaralı olarak Avellino ve Napoli yakınlarındaki hastanelere götürüldüğü ifade edildi.

EN SON İSVİÇRE'DE

Avrupa’da en son böylesi büyük bir otobüs kazası Mart 2012’de İsviçre’de meydana gelmişti.

Belçikalı öğrencileri kayak tatilinden geri getiren bir okul otobüsünün kaza yapması sonucu 22’si çocuk 28 kişi yaşamını yitirmişti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER