SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Kasım 2014 Pazartesi 09:41

Berlin duvarının yıkılışının 25. yıldönümünde ışık zinciri

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/berlin-duvarinin-yikilisinin-25-yildonumunde-1484521-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/berlin-duvarinin-yikilisinin-25-yildonumunde-1484521-622x360.jpg
25. yıldönümünde ışık zinciri

Almanya'da Berlin Duvarı'nın yıkılışının 25. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.


Doğu ve Batı Berlin'i ortadan ikiye ayıran ve bir zamanlar iki Almanya'nın bölünmüşlüğünün sembolü olan Berlin Duvarı'nın yıkılmasının üzerinden tam 25 sene geçti. Duvarın yıkılışının 25. yıldönümü Almanya'nın başkenti Berlin'de bir dizi etkinlikle kutlandı.

Kutlamaların zirvesini ise 25 sene önce Berlin Duvarı'nın geçmiş olduğu hat üzerinde kurulan “Işık Zinciri" oluşturdu. 7 Kasım'da kurulan ışık enstalasyonu, 9 Kasım'da balonların havaya bırakılmasıyla son buldu.

Toplam 8 bin gönüllü, iki gün boyunca Berlin sokaklarını aydınlatılan balonlara özel mesajlarını yazarak, 8 bin adet balonu Pazar günü saat 19:00'da aynı anda Berlin semalarına bıraktı.

Bu tarihi ana şahitlik etmek isteyen yüz binlerce kişi, balon zincirinin bulunduğu hat üzerine gelerek, balonların havaya bırakılmasını izledi. Berlin'de iki gün boyunca, bir görsel şölen etkisi yaratan ışık zinciri, duvarların olmadığı bir dünya umudunu sembolize etti.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Yüzde 80 "evet" dedi

SONRAKİ HABER

Afganistan'da bombalı saldırılar

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.