ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Haziran 2013 Cuma 15:06

2,5 metrelik filler ilgi odağı oldu

2,5 metrelik filler ilgi odağı oldu


Tayland Kraliçesi’nin 81. doğum günü dolayısıyla düzenlenen sergide orkideden yapılmış 2,5 metrelik filler ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Tayland'da Kraliçe Sirikit'in 81. doğum günü dolayısıyla başkent Bangkok’taki bir alış veriş merkezinde “Orkide Cenneti” isimli bir sergi düzenlendi. Serginin açılışını Prenses Bajra Soamsawali yaptı.

Sergide farklı orkideler ile orkidelerden yapılmış eserler yer aldı. Bu yıl 7. düzenlenen sergi bir hafta ziyarete açık kalacak. 9 türden 120 farklı orkidenin gösterildiği sergi fotoğrafçıların ilgi odağı oldu. Orkidelerle yapılan eserler arasında 2,5 metre boyundaki fil heykelleri, devasal kuğular ziyaretçilerin dikkatini çeken güzellikler arasında yer aldı.

Sergi çerçevesinde yapılan yarışmada birinciliği “Rhynchostylis” adlı orkide kazandı. Bu orkideye ödülü kazandıran en büyük etken ise 12 yılda bir çiçek açıyor olması oldu.

Cihan Haber Ajansı’na konuşan çiçek sahibi, “Bu çiçeğin yetişmesinde ailem olarak çok sabırlı olduk. 12 yıl boyunca orkidenizi yetiştirip, onun ilk çiçek açtığını gördüğünüzdeki mutluluğu size anlatamam. Bu seneki birinciliği kazandığım için mutluyum.” dedi.

Orkide, Tayland'ın milli çiçeği ve estetiğin sembolü olarak kabul ediliyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER