ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 15:44

21 hasta yanarak can verdi

21 hasta yanarak can verdi

Bakım evindeki 70 hastadan 21 hasta yanarak can verdi


Hastanede Facia! 21 Hasta Yanarak Can Verdi! Güney Kore'de dün akşam akşam saatlerine çıkan yangın faciaya yol açtı. Bir huzurevinde çıkan ve nedeni bilinmeyen yangın 21 yatalak hastanın canını aldı. bu huzur evinde toplam hasta sayısının 70 hasta olduğu ve yaş ortalamalarının 70-80 yaş aralığında olduğu ifade edildi.

Yatağa bağlı olan hastalar yanarak can verdi

Güney Kore’de bir hastanede çıkan yangında 21 kişi yaşamını yitirdi, en az 6 kişi de yaralandı.

Ülkenin güneybatısındaki Jangseong bölgesinde huzurevi olarak da hizmet veren bina gece saatlerinde bir anda alevler içinde kaldı.

Nedeni henüz belirlenemeyen yangında hayatını kaybedenlerin hastanenin ikinci katında, yatarak tedavi gören yaşlı hastalar olduğu açıklandı.

“Kurbanların tamamı, kendi başlarına kaçma imkanı olmayan yaşlı, yatalak ve yatağa bağlı hastalar. Hastanedeki tüm ilk yardım çabalarına rağmen kurtarılamadılar.”

Olay sırasında yangının çıktığı katta hemşirelerle birlikte 35 kişi bulunuyordu. Yangının nedeniyle ilgili 81 yaşındaki bir hastanın polis tarafından sorgulandığı bildirildi.

İtfaiye ekipleri kısa sürede yangına müdehale etti. Yarım saatlik uğraştan sonra yangını kontrol altına alan Jangseong itfaiyesi nin müdahalesine rağmen içeride bulunan ve çoğu üst katlarda yer alan felçli ve Alzheimer hastası olan 20 yaşlı dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti.

Yangın esnasında yaşlı hastaları dışarıya çıkarmaya çalışan bir hemşirede öldü. Yangında bazı yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerinin de durumu ağır olduğu ve hastanedeki tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER