ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Eylül 2014 Çarşamba 15:24

2 bölge daha IŞİD'den temizlendi

2 bölge daha IŞİDden temizlendi

Irak'ta Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Anbar vilayetinin Hadise ilçesine bağlı Alus bölgesi tank ve uçak destekli Irak ordu birlikleri tarafından IŞİD'den geri alındı.


Açıklamada, “Cezire ve Badiye Operasyonlar Komutanlığı'na bağlı 7. Kara Kuvvetleri'nden bir ekibimiz Ordu Jetleri yardımıyla Anbar iline bağlı Alus bölgesini geniş kapsamlı bir operasyon sonucu IŞİD örgütünden geri aldı. Bomba imha ekiplerinin de operasyonda büyük rolü oldu. Teröristlerin güvenlik güçleri ve sivilleri hedef almak üzere yaptığı bombalar tek tek imha edildi” ifadeleri yer aldı.

Anbar'da IŞİD kontrolündeki Felluce ilçesinin El-kurma kasabasına bağlı El-şihabi 2 köyü de IŞİD terör örgütünden geri alındı. Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, '2'inci hızlı müdahale tugayı zırh ve piyade birimlerinin katılımı ile El-şihabi 2 köyüne sürpriz bir operasyon düzenledi. Tugay köyün tamamını IŞİD teröründen kurtararak büyük bir iş başardı. Doğru istihbarat doğrultusunda yürütülen operasyonda bölgede bulunan çok sayıda IŞİD militanı çatışmalarda güvenlik güçlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi” denildi.

Bildirinin devamında, operasyon sırasında büyük miktarda çeşitli otomatik silah ve mühimmat ile roketatar ve el yapımı bombaların yanı sıra teröristler tarafından terör faaliyetlerinde kullanılan çok sayıda araç ile motosikletin ele geçirildiği belirtildi.

 

ABD'den IŞİD'e Musul'da ağır darbe
Beyaz Saray'dan yanıt

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER