ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 13:11

16 saniyede işi bitirdiler

16 saniyede işi bitirdiler

Çin'de peşi sıra yaşanan hırsızlık olaylarında akıl almaz görüntüler ortaya çıktı.


Çin’in Yunnan şehrinde hırsızların bir kuyumcu dükkanına girip 16 saniyede altın çalmaları güvenlik kameralarına yansıdı.

Devlet televizyonunda yer alan görüntülere göre, maskeli 4 kişi mücevher satan bir dükkana giriyor. Ellerindeki sopalarla altınların bulunduğu camekânları kıran hırsızlar, 16 saniye içinde hırsızlık işlemini gerçekleştiriyor. Dükkan sahibinin 15 Kasım’da yaşanan olayı polise bildirmesi üzerine geniş çaplı operasyon başlatılıyor. Polis bir gün sonra olayı gerçekleştiren 4 kişi ile kendilerine yardım ve yataklık yapan bir kişiyi kıskıvrak yakalıyor. Olayla ilgili adli süreç ise devam ediyor.

Başka bir hırsızlık olayı ise Zhijiang eyaletinin Ningbo şehrindeki bir AVM’nin birinci katında yaşanıyor. Maskeli bir erkek, AVM’nin kapanma zamanında mücevher bölümüne yangın çıkışından gizlice giriyor ve çalışanın bir anlık boşluğundan yararlanarak, kilitlenmeyen bölümün çekmecesini çekip, değerli takıları alıp kaçıyor.

12 Ekim akşamı yaşanan olayın polise bildirilmesinin ardından güvenlik kameraları inceleniyor. Polis, hırsızlığı yapan kişinin o an AVM’nin dışına çıkmadığını, yangın çıkışından binanın 7. katına çıkıp sonra üzerindeki paltoyu tuvalette çıkarıp, beyaz bir gömlekle dışarı çıktığını tespit ediyor. Polis, hırsızın paltosunu da yine 7. katın tuvaletinde buluyor. Hırsızın binanın dışına çok sakin bir şekilde çıktığı, belediye otobüsüne bindiği güvenlik kameralarınca tespit ediliyor. Polis iki gün sonra hırsızı yakalıyor.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER