ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
BİYOGRAFİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 09:30

Yanal 'Akıl alacak'

Yanal Akıl alacak

Ersun Yanal, teknolojiyi kullanarak oyuncuların grafiklerini çıkartacak.


Çalıştırdığı takımların antrenman ve maç programlarını yaparken teknolojiden faydalanmasıyla tanınan F.Bahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, bir yeniliğin daha altına imza atmaya hazırlanıyor.

KIYASLAMA YAPACAK

Fotomaç'ın haberine göre, Yanal, sipariş ettiği bir program sayesinde artık futbolcularının tüm grafiklerini, idman ve maç performanslarını, oynadığı dakikaları, koşu değerlerini, kart durumlarını, kısacası onlarla ilgili olan her şeyi tek tuşla görebilecek.

Sarı-lacivertli hoca, bu program ile aynı zamanda maç kadrolarını oluştururken daha rahat karar verebilecek, futbolcular arasında da kıyaslama yapabilecek. Örneğin; "İlk 11'de Emenike mi yoksa Webo mu oynasın?" diye düşünürken, eskisi kadar zorlanmayacak. Yanal, her iki futbolcunun da istatistiki verilerini tek tuş sayesinde görüp, bilgisayarından deyim yerindeyse "akıl alacak".

BİR SEZONLUK GRAFİK

Ersun Yanal, program sadece kadroya futbolcu seçerken kullanmayacak. Program aynı zamanda sözleşmesi biten futbolcular hakkında verilecek kararda da etkili olacak. Yine bir tuşla kontratları biten oyuncuların bir sezonluk verimlilikleri kontrol edilebilecek.

Sistem, oyuncunun Fenerbahçe'de kalıp kalmayacağı kararına yardımcı olabilecek. Futbolcuların hakkında bir teknik direktörün bilmek isteyeceği her şeyin kayıt altında olacağı program, önümüzdeki günlerde Yanal ve ekibi tarafından kullanılmaya başlanacak. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER