ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
BİYOGRAFİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2014 Çarşamba 14:38

Kuzey Kore'den tehdit!

Kuzey Koreden tehdit!

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un fotoğrafı ortalığı karıştırdı.


Londra’nın South Ealing semtindeki bir kuaför salonu Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un bir fotoğrafını dükkanın camına astı ve olanlar oldu.

Hürriyet'in haberine göre, Londra’nın South Ealing semtindeki bir kuaför salonu Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un bir fotoğrafını “kötü saç kesimi örneği” olarak vitrinine asınca, Kuzey Kore elçiliği çalışanları tarafından tehdit edildi.

M&M Hair Academy isimli kuaför salonunun sahibi Mo Nabbach Pazartesi günü espri olsun diye dükkanın vitrinine üzerinde “Saçınız kötü gününde mi? Nisan ayı boyunca tüm erkek saç kesimlerinde yüzde 15 indirim yapıyoruz” yazılı bir Kim Jong Un posteri astıklarını söyledi.

İngiliz Sun gazetesine konuşan Nabbach kısa süre sonra Kuzey Kore elçiliğinden olduğunu iddia eden iki kişinin dükkanı ziyaret ederek posterin hemen indirilmesini talep ettiklerini açıkladı.

Nabbach, “Onlara burası Kuzey Kore değil İngiltere, burada demokrasi var. Üzgünüm ama salonumu hemen terk etmeniz gerekiyor” dediğini anlattı.

Kuaför sahibi daha sonra bir problemle karşılaşmamak için Ealing polis karakoluna gidip resmi bir şikayette bulunduğunu ve burada elçilik yetkililerinin de kendisini şikayet ettiğini öğrendiğini söyledi.

Polis teşkilatı olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İlgili tüm taraflarla konuştuk. Kimsenin bir suç işlediğine dair bir kanıt bulmadık” dedi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER