ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 16:16

"Ziyaret Köprüsü 6 ay içinde bitirilecek"

"Ziyaret Köprüsü 6 ay içinde bitirilecek"


Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü'nün Ziyaret Çayı üzerinde yapılan Ziyaret (Abuzer Gaffari) Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu. Demirtaş, köprünün 6 ay içinde tamamlanarak ziyarete açılacağını söyledi.

Mahmut Demirtaş, köprü inşaatındaki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşullarından dolayı ara verilen çalışmalara önümüzdeki günlerde yeniden başlanılacağını belirtti.

Vali Demirtaş, "Köprünün orta ayaklarda başlık kirişi yakında zamanda dökülmeye başlanacak ve daha sonra tabliye ve kiriş atma çalışmaları devam edecektir. İlimizin ulaşımında önemli bir işlevi görecek olan Ziyaret Köprüsü, 202 metre uzunluğunda ve 35 metre yüksekliğinde modern ve karayolları standartlarına uygun bir şekilde inşa edilecek. Eski köprümüz miadını doldurarak artık günümüze cevap verememektedir. Yeni yapılan Abuzer Gaffari Ziyaret Köprüsü'nün sağlanacak ödenekler doğrultusunda 2013 yılı haziran ayında bitirilerek halkımızın hizmetine sunulması öngörülmektedir.” dedi.

Demirtaş, yeni yapılan köprünün bir an önce bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulması için çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER