ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 16:43

Zihni Aldırmaz’dan ‘sesli kütüphane’ müjdesi


 Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Oğuz Kağan Köksal Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti, öğrencilere beyaz baston dağıttı.

Okul Müdürü Ali Büyükoğlu ve öğrenciler tarafından karşılanan Zihni Aldırmaz, üniversite işbirliği ile çalışma başlattıklarını, görme engelliler için Adana’ya sesli kütüphane kazandıracaklarını müjdeledi.

“Bu gençler bizim için çok önemli.” ifadesi kullanan Zihni Aldırmaz, “Oluşturacağımız sesli kütüphanede görme engelliler kulaklıkla kitapları okuyabilecekler. Ayrıca her türlü konuda size desteğe hazırız.” dedi.

Görme engelli öğrencilere beyaz baston dağıtan Zihni Aldırmaz, öğrencilerle sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okulda incelemede bulunan ve ana okulunu da ziyaret eden Zihni Aldırmaz, ana okulu öğrencilerine oyuncak hediye etti.

Okulda görme engelli öğrenciler Zihni Aldırmaz’a mini bir konser de verdi. Zihni Aldırmaz öğrencilerin söylediği şarkıları beğeni ile dinledi ve onları kutladı.

Oğuz Kağan Köksal Görme Engelliler İlköğretim Okulu bahçesine spor sahaları yapılması ve eksiklerinin giderilmesiyle ilgili talimat veren Zihni Aldırmaz’ın ziyaretine Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, Çukurova Milli Eğitim Müdürü Hacı Mustafa Erdoğan, Şube Müdürü Bedrettin Uçkaç ve Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Osman Alıcı da katıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER