ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2013 Çarşamba 12:54

Zabıtaya saldırı

Zabıtaya saldırı


 Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin pazar denetimlerinde bir zabıta memuru makasla saldırıya uğrayarak elinden yaralandı.

İddiaya göre F.S. (18) adlı seyyar satıcı, kendisini satış yapmaması ve tezgahını toplaması yönünde uyaran zabıta ekipleriyle tartışmaya başladı. Tartışmanın kızışmasının ardından çıkan arbede sırasında makasla zabıta memuru Hüseyin Ezlan Bağbakan’ı elinden yaralayan pazarcı gözaltına alındı.

Mesai arkadaşları tarafından Karacabey Devlet Hastanesi'ne götürülen Bağbakan, ilk müdahalenin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Bağbakan, burada yaklaşık 2 saat süren bir operasyon geçirdi. Olaya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Ergün Koç, "Görevini yapmakta olan personelimiz önceki gün çirkin bir saldırı ile elinden yaralanmıştır. Yapılan acil müdahalenin ardından sağlık durumu şu anda iyidir. Konu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince soruşturulmakta ve gerekli yasal işlemler uygulanmaktadır. Bizler vatandaşın ve gerekenleri yaparak hakkıyla tezgahını kuran satıcılarımızın da şikayetleri doğrultusunda böyle yasal olmayan yollarla kazanç elde etmeye çalışanlara bu zamana kadar göz açtırmadık. Bundan sonrada gerekeni yapmaya devam edeceğiz. Personelimize bir kez daha geçmiş olsun diyor ve saldırganın bu hareketini şiddetle kınıyorum." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER