ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2014 Cuma 16:21

Zabıta dilencileri topladı

Zabıta dilencileri topladı

Mardin Büyükşehir ve Artuklu Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, halkın duygularını istismar ederek onlardan para alan dilencileri topladı.


Mardin Büyükşehir ve Artuklu Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, il merkezinde, cami, hastane, park ve bahçe önlerinde halkın duygularını istismar ederek onlardan para toplayan dilencilere karşı çalışma başlattı. Çalışma kapsamında aralarında Suriye uyruklu yurttaşlarında bulunduğu 50 dilenci yakalandı. Yakalanan dilencilerden Suriye uyruklu kişiler Mardin Yabancı Şube'ye teslim edilirken diğerlerine ise gerekli uyarı yapılarak ve üzerindeki paraya kanun gereği el konularak serbest bırakıldı.

Mardin Büyük şehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Hasan Çakı, Suriye savaşının başlaması ile beraber dilencilerde ciddi bir artış olduğuna dikkat çekerek, "Çevre illerden bile dilenmek için buraya gelenler oluyor. İl ve ilçede ciddi oranda dilenci artışı olduğu gibi bazı dilencilerde evlerin kapılarına kadar gelip dileniyorlar. Bu hem kirli bir görüntü olduğu gibi artık halkı da rahatsız etmeye başladı. Yoğun bir şekilde şikayetlerin artması üzerine böyle bir çalışma başlattık. Yasa gereği topladığımız dilencilerin üzerindeki parayı alıyor ve daha sonra gerekli işlemlerin ardından serbest bırakıyoruz" dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER