ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 13:15

Zabıta 187 yaşında

Zabıta 187 yaşında


Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı, 4-8 Eylül tarihleri arasında kutlanan ‘Zabıta Haftası’ nedeniyle Heykel’deki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Yeniçeri Ocağı’nın 1826 yılında kapatılmasıyla oluşturulan Zabıta Teşkilatı, bu yıl kuruluşunun 187. yıldönümünü kutluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da ‘Zabıta Haftası’ etkinlikleri kapsamında, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak teşkilatın 187. kuruluş yılını kutladı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yöneticileri ve memurlarının hazır bulunduğu törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Esat Yalman, halkın sağlığı ve huzuru için 365 gün, günde 24 saat aralıksız hizmet verdiklerini söyledi. Görev ve yetki alanlarına giren konularda, en iyi hizmeti sunabilmenin gayretinde olduklarını vurgulayan Yalman, "Zabıta, belediyemizin halka en yakın temsilcisidir. Zabıta, halk için var. Halkın huzuru, mutluluğu ve sağlığını ön planda tutarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızdan da en büyük dileğimiz, çalışmalarımızda bize yardımcı olmalarıdır." dedi.

Yalman, Zabıta teşkilatı olarak vatandaşların huzurunu sağlamak amacıyla aynı sorumlulukla çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER