ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 15:40

Yüreğir Belediyesi kültür evlerinin sayısını 11'e çıkaracak


Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, daha önce 10 kültür evi yapmayı planladıklarını, ancak gelen talep ve istekler nedeniyle bu sayıyı 11’e çıkardıklarını belirtti.

Başkan Çelikcan Atakent Mahallesinde yapımı devam eden kültür evinin inşaatını gezdi. Çok amaçlı yapılan kültür evlerinden her kesimden vatandaşların faydalandığını belirten Başkan Çelikcan, bu evler sayesinde ilçede zihinsel dönüşüm gerçekleştiğini belirtti.

Bugüne kadar kültür evlerinde hobi, mesleki eğitim ve eğitim amaçlı 66 branşta 600 kurs açıldığını belirten Mahmut Çelikcan 'Kültür evlerimiz de kurs, seminer ve dershanecilik hizmetlerinden 30 bin vatandaşımız faydalanmıştır. Yaptığımız bu mekânlar sayesinde SODES projeleri burada uygulanmıştır ve 2.5 milyon TL kaynak sağlanmıştır.” dedi.

Kültür evlerinin vatandaşların rahatça ulaşabileceği bir kaç mahallenin ortasına inşa ettiklerini belirten Çelikcan ' Buralardan 7 den 70'e toplumun her kesiminden insanlar faydalanıyor. Emniyet yetkililerimizle yaptığımız görüşmelerde bu evlerin bulunduğu mahallelerimizdeki suç oranlarında ciddi bir düşüş yaşandığını bizlere iletmişlerdir. Buda gösteriyor ki doğru bir iş yapmışız. Bu uygulamanın tüm Adana'ya yayılması gerekliliği ortaya çıkmaktadır.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER