ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 15:43

Yüreğir araç filosu güçlendiriyor

Yüreğir araç filosu güçlendiriyor


Yüreğir Belediyesi daha iyi hizmet sunmak amacıyla araç filosunu güçlendiriyor. Yeni alınan 5 pikap, 3 özel tasarlanmış minibüs, bir çekici TIR, bir iş makinesi ve yeni düzenlenen sanat TIR’ı hizmete sunuldu. İlçe sınırlarının 8 bin hektardan 88 bine çıkması nedeniyle yeni araç ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Çelikcan, “Gelirlerimiz kısıtlı. Buna rağmen yaptığımız planlama ve parayı iyi yönetip, gereksiz harcamaları kısarak ilçeye en fazla hizmeti bu dönemde gerçekleştirdik.” dedi.

Araçları inceleyen Başkan Çelikcan, yeni araçları Yüreğir halkının hizmetine sunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Çelikcan, “5 adet pikap alarak çalışanlarımızın iş takiplerini daha rahat yapmalarını istedik. Özel olarak tasarladığımız 2 minibüs ile ilçemizde oturan engelli vatandaşlarımızı evlerinden alarak kültür evlerinde verilen kurslara katılmalarını sağlıyoruz. İhtiyaç halinde engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk ve kullanıyorlar. Bir minibüsümüzü ise vergi tahsilât aracı olarak özellikle beldelerimizdeki vatandaşlarımızın ayağına giderek hizmet veriyor. İş makinesi ve çekici TIR alarak araç filomuzu geliştirdik. Bu sayede vatandaşlarımıza daha iyi hizmet götürebileceğiz.” şeklinde konuştu.

Yeni hazırlanan sanat TIR’ı ile Yüreğirli vatandaşları sanatla tanıştırdıklarını belirten Başkan Çelikcan, ‘Özellikle mahalle iftarlarımızda tiyatro ekibimiz çeşitli oyunlar sahnelerken, aracı çok amaçlı olarak da kullanabilecek hale getirdik.’ dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER