ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 18:48

Yunus Bozbey aday adaylığını açıkladı


Balıkesir'in Edremit Belediyesi eski Başkanı Yunus Bozbey, AK Parti'den belediye başkan aday adaylığı başvurusunu büyük bir destekçi topluluğuyla birlikte yaptı. 2004-2009 yıllarında AK Parti'den seçilerek 5 yıl belediye başkanlığı görevini yürüten Yunus Bozbey, son yapılan yerel seçimlerde az farkla kaybettiği belediye başkanlığına yeniden aday adayı oldu. AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı'na kalabalık bir taraftar gurubuyla giden Edremit Belediyesi eski Başkanı Yunus Bozbey, aday adaylığı başvuru belgelerini ak parti Edremit İlçe teşkilatı Başkanı Harun Yüzüak'a teslim etti. Yunus Bozbey'in başvuru törenine, bazı oda başkanları, sivil toplum kuruluşları yetkilileri ve muhtarlar da katılarak destek verdi.

İlçe Başkanı Harun Yüzüak, yaptığı konuşmada, tüm aday adaylarına başarılar diledi. Aday adayı yunus bozbey'in konuşması sık sık alkış ve tezahüratlarla kesildi. Başkan aday adayı Yunus Bozbey, "Körfez için el ele, gönül gönüle daha kaliteli bir hizmet için sizlerleyim. Sizlerin de desteğiyle 2014'de Edremit'in kaderini tekrar yazacağız. 2014'te yapılacak yerel seçimlerde Edremit çoğu ilden büyük bir ilçe konumunda olacak. Edremit coğrafi konum itibari ile gelişmeye en müsait bir ilçedir. Denizi ile dağıyla havasıyla suyuyla birçok nimeti bağrında bulunduran güzel ilçemiz beş beldenin de kendisine dahil olması ile tek elden daha güzel projelere imza atacak Uluslararası Havaalanı tam anlamıyla faaliyete geçtikten sonra körfezde deniz dağ termal alanlarda turizme yönelik yatırımların gelmesi için bütün çalışmalar en üst düzeyde yapılacak ve Edremit'te yaşayan vatandaşlarımız daha ferah bir hayat sürecektir.

2004 - 2009 yılları arasında yapmış olduğum hizmetler belediye binası, içme suyu, diş hastanesi, tokiler, kapalı pazar yerleri ve parklar, kurslar halkımızın hizmetinde. belediye başkanlığı yapmış olduğum dönemden sonraki süreçte hatalarımı ve doğrularımı daha iyi analiz etme fırsatı buldum.
Doğruları ve yanlışları ile objektif bir bakış açısı ile Edremit'i en iyi tanıyan birisi olarak bu göreve tekrar talip olmak için adaylık başvurusunu yaptım. Edremit teşkilatımızla ve Edremit'te yaşayan vatandaşlarımızla birlikte Edremit'i şaha kaldırmak için buradayım. Edremit'in hizmetkarı olmaya talibim. Edremit'in Allah vergisi doğal bir zenginliği var ve bu güne kadar değerlendirildiği kadarıyla sunula bilindi. gençlerimize iş istihdamı oluşturmak adına adım atarken bu doğal güzelliği kullanacak turizm faaliyetlerinin önünü açacağız. turizm de genç işletmecilerin önünü açmak adına bir çok projeye birlikte imza atacağız ve vapur turları ile deniz turizmine canlılık katacağız. Zeytin ve Dünya'nın en kaliteli Zeytinyağını ürettiğimiz bölgemizde bunu tüm dünyaya tanıtmak için paneller seminer ve tanıtım ataklarıyla bölgemizin adını dört bir yana duyuracağız. Havasıyla şifa bulacak astım hastalarına Kaz dağları'nın eteklerinde konaklama imkanı bulacak tesisler sunulacak ve tam teşekküllü dünya göğüs hastalıkları ve bölge hastanesinin açılışını hep birlikte yapacağız ve sizi temin ederim ki kültürel dokuya ve doğal ortama zarar vermeden adım atacağız. Amasya'nın Ferhat'ı varsa Edremit'in yunus'u var. Başkanlık dönemimde kaz dağlarından getirttiğimiz Eybek suyu size sağlık katarken bizimde yapacağımız yeni yatırım ve faaliyetlerle vatandaşımıza ekmek kapısı olacak yeni istihdamlar oluşturulacaktır, bir şehri sevmekle başlar her şey, bir şehri en iyi tanıyan onun hikayesinde büyümüş birinden başkası olamaz. Bu şehre ve insanına aşık olan ve buraların sevdalısı olan birisi olarak diyorum ki; hep beraber yaşadık ve gördük ki siyasi karmaşalar çekişmeler ekmekle oynamalar cennet şehrime zarar ve bir adım geriye gitmekten başka hiçbir şey sağlamadı. bir önceki iyinin üzerine iki katlayarak, bir önceki kötünün de üzerini örterek yolumuza devam edeceğiz. Yunus Emre misali kapayacağız gözlerimizi aşık veysel misali açacağız, Mevlana'nın hoşgörüsü ile sarılacağız birbirimize bir olacağız Edremit olacağız. Ben bunlara sizinle beraber talibim." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER