ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 20:37

Yüksekova'da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Yüksekovada Kutlu Doğum programı düzenlendi


Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi. İlçe Müftülüğünün düzenlediği etkinlik ilçenin kapalı spor salonunda gerçekleşti.

Yüksekovalıların yoğun ilgi gösterdiği kutlu doğum programında Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve Hz. Muhammed (sas)'e naatlar okundu. Programa gelenlere şeker ve koku ikram edildi. Programa Diyanet İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Muhlis Akar, Yüksekova Kaymakamı Yasin Tikdağ, Hakkari İl Müftüsü Faysal Geylani, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Emre ve Yüksekova İlçe Müftüsü Haşim Keskin katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Yüksekova Kaymakamı Yasin Tikdağ, "Müminlerin tamamı, Allah Resûlü'nün Allah´tan getirip kendilerine talip buyurduğu din üzere olmakla şereflendi. Bu şeref hepimize ziyadesiyle yeter. Allah Resûlü Rabb'inin huzuruna gittiğinde arkasında bir ümmet bıraktı ve işte biz o ümmetin fertleriyiz. Allah'ın huzuruna Resûlü'nün yüzünü kara çıkarmayacak şekilde çıkmak hepimizin birinci görevi olmalıdır." dedi.

İl Müftüsü Faysal Geylani ise şöyle konuştu: "Kutlu Doğum Haftası tüm camilerimizde, tüm Kur'an kurslarımızda 1989'dan beri kutlanmaktadır. Bugün biz de Efendimiz'in hayatından kesitler sunmak üzere toplandık."

Program sonunda ise Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren okul ve öğrencilerine çeşitli hediyeler ile plaketler verildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER