ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 12:04

Yozgat’ta servis şoförlerine seminer verildi

Yozgatta servis şoförlerine seminer verildi


Yozgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ilde öğrenci servis şoförleri ve toplu taşımacılık yapan halk otobüsü şoförlerine eğitim semineri düzenledi.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde sinevizyon eşliğinde sunum yapan Trafik Denetleme Ekipler Amiri Komiser Ercan Birer, servis şoförlerine trafikte dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgi verdi. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı seminer sonrası yaklaşın kış öncesi alınması gereken tedbirler konusunda şoförler uyarıldı.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Şehiriçi Trafik Şube Müdürü Fatih Tatlıoğlu ise 2013-2014 eğitim yılının başlamasıyla birlikte okullarda servis aracı olarak hizmet veren servis şoförlerine periyordik bu eğitim seminerleri düzenlediklerini belirterek, seminerlerde şoförlere özellikle öğrencilerin güvenli bir şekilde okul ve evlerine sağlıklı bir şekilde intikalini sağlayacak eğitim verdildiğini söyledi.

Trafik Denetleme Ekipler Amiri Komiser Ercan Birer de şoförlerin bildikleri konularda bilgi paylaşımında bulunduklarını ifade ederek kazasız belasız bir yıl geçirilmesi dileğinde bulundu.

Yozgat Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Demirel ise bu tür seminerlerin şoförler açısından oldukça yararlı olduğunu belirtti. Demirel, "İlimizdeki okullarımızda öğrencilerimizi taşıyan servis şoförü arkadaşlarımızı daha güvenli daha sağlıklı bir taşımacılık yapması için gerekli uyarılarımızı yaptık. Bu konuda arkadaşlarımızında daha dikkatli ve duyarlı olacağına inanıyoruz. Ayrıca önümüz kış için gerekli tedbirlerin alınması konuusunda da şimdiden gerekli uyarılarımızı yaptık. Tabi güzel bir toplantı oldu, bu toplantılarımız gelecekte devam edecek eğitici ve faydalı olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, seminerin kendileri açısından oldukça faydalı geçtiğini belirterek bu tür seminerlerin daha sık düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Bakıcı, "Trafik birbirini anlama sanatıdır. Yani sürücüleirmiz trafikte her zaman anlayışlı olamalıdır. Bu kapsamda emniyet müdürlüğümüz seminerde, doğabilecek arızaları, istenen evrakları öngörerek önceden bize anlattı. Bizlere de eğer gerekli şartları yerine getirmez isek cezai işlem uygulanacağını söyledi. Bundan daha güzel bir şey olamaz. Biz zaten taşımalı sitem konusunda Türkiye’de örnek gösterilecek illerin ilk sırasında yer alıyoruz. Okul servis firmalarımız hepsi kaliteli, kesinlikle korsan taşımacılık yok. Biz bu konuları aştık." dedi.

Şoförlerden Adnan Ertuğrul ise eksikliklerin giderilmesi açısından seminerin oldukça faydalı olduğunu belirterek, emniyet müdürlüğüne teşekkür etti.

Seminere Yozgat Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Demirel, Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, Şehiriçi Trafik Şube Müdürü Fatih Tatlıoğlu, Trafik Denetleme Ekipler Amiri Komiser Ercan Birer ve şoförler katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER