ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 15:29

Yozgat’ta camiler Ramazan ayına hazırlanıyor

Yozgatta camiler Ramazan ayına hazırlanıyor


Yozgat Belediyesi, Ramazan ayı öncesi ildeki bütün camilerde temizlik çalışması başlattı. Temizlik çalışmalarıyla cami cemaatinin daha temiz bir ortamda Ramazan ayını geçirmesi amaçlanıyor.

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Haçkalı, Erdoğan Akdağ Camii'nde yapılan temizlik çalışmalarını yerinde görerek bilgi aldı. Ramazan ayı öncesi cemaatin daha temiz bir ortamda ibadetlerini yapmalarını sağlamak amacıyla camilerde temizlik çalışması başlattıklarını belirten Başkan Yardımcısı Zeki Haçkalı, "Cami imamlarımızdan gelen talepler doğrultusunda zaman zaman camilerimizde temizlik yapıyorduk. Fakat Ramazan ayının yaklaşması dolayısıyla il merkezinde bulunan bütün camilerin hepsinde temizlik yapacağız. Amacımız temiz olan camilerimizi daha temiz hale getirmek, ibadet yapan vatandaşlarımızı daha rahat, daha hijyen bir ortamda ibadet yapmalarını sağlamaktır." dedi.

Cami temizliği için belediyeden üç kişi görevlendirdiklerini ifade eden Haçkalı, "İl merkezimizdeki camilerin tamamını Ramazan ayı gelmeden bitirmiş olacağız. Belediye olarak sadece il merkezi değil köylerimizden de gelen talepleri değerlendiriyoruz ve köy camilerimizi de temizleyerek vatandaşımıza hizmet etmeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Erdoğan Akdağ Camii cemaati camilerin temizlenmesinden çok memnun olduklarını belirterek, "Camilerimiz zaten temiz, ancak genel bir temizlik yapılması çok iyi oldu. Belediyemize yapmış oldukları bu hizmetten dolayı çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER