ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 15:58

Yozgat’ta 71 bin sigara cezası kesildi

Yozgatta 71 bin sigara cezası kesildi


Yozgat Vali Yardımcısı Kemal Şahin, dumansız hava sahası çalışmaları çerçevesinde tütün ve tütün mamullerinin kullanımıyla ilgili geçen yıl işetmelere yapılan denetimlerde 71 bin 849 TL para cezası kesildiğini söyledi.

Tütün Kontrol Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Kemal Şahin başkanlığında yapıldı. Yozgat Valiliği Toplantı Salonu'nda yapılan 2013 yılının ilk Tütün Kontrol Kurulu Toplantısı'nda, dumansız hava sahası çalışmaları çerçevesinde, tütün ve tütün mamullerinin kullanımının denetimiyle ilgili olarak 'nasıl daha etkili olunabileceği' görüşüldü.

Vali Yardımcısı Kemal Şahin, toplantı öncesi yaptığı değerlendirmede, sigara denetimiyle ilgili olarak herkesin yasaya uymasının zorunlu olduğunu belirtti. Şahin, "Kanunların gereğini herkes yerine getirmelidir. Görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız, yaptıkları denetimlerle kanunların gereğini yerine getiriyor. Bu yüzden işletmelerimiz cezai işlemle karşı karşıya kalmamaları için kanunda belirtilen kurallara uyması gerekir." diye konuştu.

Toplantıya; Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Bozkurt, İl Defterdarı Mustafa Işık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Fatih Aktürk ve ilgili kurum müdür yardımcıları katıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER