ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 20:17

Yozgat'ta 14 tesisin temeli atılacak, 8 tesisin de açılışı yapılacak

Yozgatta 14 tesisin temeli atılacak, 8 tesisin de açılışı yapılacak


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toplu açılış ve temel atma törenine katılmak üzere yarın Yozgat’a gelecek. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen 8 tesisi hizmete açacak olan Bozdağ ve Eroğlu, 14 tesisin de temelini atacak. Ayrıca Bakan Eroğlu tarafından Yozgat halkına 105 milyon TL’ye mal edilecek 19 müjde açıklanacak.

        14 Ekim Cumartesi günü Boğazlıyan ilçe merkezinde düzenlenecek törende açılışı gerçekleştirilecek ve temeli atılacak 22 tesisin 9'u gölet sulama projesi, biri içme suyu, biri tamamlama, 11'i ise taşkın koruma tesisinden oluşacak.

        185 milyon TL’ye mal olacak tesislerle, 24 bin 750 dekar tarım arazisine sulama suyu sağlanacak, 17 milyon 500 metreküp içme suyu temin edilecek, 2 ilçe, 3 bin 780 dekar tarım alanı ve 11 yerleşim yeri taşkından zararlarından korunacak. Ayrıca inşa edilecek göletlerde de 29 milyon 637 bin metreküp su depolanacak.

        "YOZGAT’IN 2050 YILINA KADAR İÇME SUYU GÜVENCE ALTINA ALINIYOR"

        Temeli atılacak tesisler arasında yer alan ve yaklaşık 75 milyon TL’ye mal olacak Musabeyli Projesi-Arıtılmış Su İsale Hatları, Depolar, Pompa İstasyonu ve Tayip Regülatörü Projesi ile Musabeyli Cemil Çiçek Barajı'ndan Yozgat il merkezi, Organize Sanayi Bölgesi ve Yerköy ilçesinin 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacı karşılanacak.

        Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile toplu temel atma ve açılış törenine katılacak Bakan Veysel Eroğlu, ziyaret ettiği illere müjde verme geleneğini Yozgat’ta da sürdürecek ve Yozgat halkına 105 milyon TL’ye mal edilecek 19 yatırımın müjdesini verecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER