ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 16:49

Yozgatlı gurbetçilerden 83 adet tekerlekli sandalye

Saraykent ilçesindeki ihtiyaç sahibi engellilere 83 adet tekerlekli sandalye yardımında bulundu.


Avrupa'nın farklı bölgelerinde yaşayan Yozgatlı gurbetçiler tarafından kurulan 'Avrupa Saraykentliler Derneği', Saraykent ilçesindeki ihtiyaç sahibi engellilere 83 adet tekerlekli sandalye yardımında bulundu.

Tekerlekli sandalye dağıtım törenine Yozgat Vali Yardımcısı Can Aksoy, Kaymakamı Ali Öner, Belediye Başkanı İdris Ögel, Avrupa Saraykent Derneği Başkanı Edip Dinçsoy, engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı. Dernek Başkanı Edip Dinçsoy, engelli vatandaşların topluma kazandırılmalarının önemi ve yaşamlarının kolaylaştırılmasının gerekliliğini vurguladı.

Vali Yardımcısı Can Aksoy da Avrupa’da yaşayan Yozgatlı gurbetçilerin kendi memleketlerine yönelik böyle bir faaliyette bulunmalarının oldukça önemli olduğunu söyledi. Aksoy, “Gurbetçilerimiz yıllar önce doğdukları memleketlerinden ayrılarak Avrupa’nın farklı ülkelerinde hayatlarını sürdürmektedir. Fakat her fırsatta memleketlerine olan sevgilerini ve sıla hasretlerini yaptıkları desteklerle göstermektedir. Bugün yapılan bu tekerlekli sandalye yardımı da bunun en güzel örneğidir. Bu vesile ile ben Avrupa Saraykentliler Derneği'ne bu güzel davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Edip Dinçsoy'a Vali Yardımcısı can Aksoy tarafından teşekkür plaketi verildi. Daha sonra Avrupa Saraykentliler Derneği tarafından temin edilen 83 adet tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER