ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 18:23

Yozgat'a 5 yeni ambulans


 Sağlık Bakanlığı, Yozgat'a 5 yeni ambulans gönderdi. Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, valilik önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yeni alınan ambulansın hizmete alınması için tören yapmayı uygun gördükleri söyledi.

Yozgat'ın arazi bakımından geniş bir alana sahip olduğunu vurgulayan Yazıcı, "600 yakın köyümüz, 500 bine yakın nüfusumuz var. Anında vatandaşımızın ihtiyacını görebilmek için sağlık müdürlüğü olarak bir takım palanlamaları yapıyoruz. Şuan aktif olan 52 ambulansımıza hizmet veriyoruz. Bu sayı bugün hizmete aldığımız 5 ambulans ile 57 olacak. Hedefimiz 10 dakika içinde ilçe merkezindeki hastaya köy yerleşim birimlerinde azami yarım saat içerisinde olay yerinde olma ve hastaya müdahale etme şeklinde planlamamazı yapıyoruz. Yozgat'a acil mücadelede çalışacak 55 acil tıp teknisyenin atandı. Bu kadroların ilimize alınmasında ve ambulansların ilimize gönderilmesinde bizlerden desteğini esirgemeyen Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ beye buradan teşekkür etmek istiyorum. Bu kadrolar ve yeni ambulanslar ile ilimizin sağlık hizmetlerinin daha iyi noktaya geleceği kanaatindeyim. Bu ambulanslardan paletli olanını Akdağmadeni ilçemize vereceğiz. Yoğun bakım ambulansı merkezde kalacak. Diğer ambulanslarda Sorgun, Boğazlıyan ve Çayırlan ilçelerine göndereceğiz." dedi.

Yazıcı, ayrıca İl Özel İdare araç filosuna kar küreme ve tuzlama çalışmalarında kullanılan 2 adet kamyon alındığını bildirdi. Törene, Belediye Başkanı Yusuf Başer, İl Garnizon Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fahri Açıkgöz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık daire müdürleri katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER