ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 20:35

Yozgat Gençlik Hizmeleri'nden gençlere uygulamalı girişimcilik kursu

Yozgat Gençlik Hizmelerinden gençlere uygulamalı girişimcilik kursu


Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kendi işini kurmak isteyen gençlere yönelik "gencim, girişimciyim, güçlüyüm" sloganıyla başlayan uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu tamamlandı.

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde verilen 74 saatlik kursta gençlere uygulamalı olarak girişimcilik eğitimi verildi.

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Oguzhan Güneşer, yaptığı açıklamada, uygulamanın amacının, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak olduğunu söyledi. Güneşer, "Uygulamalı girişimcilik eğitimi, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile verilir. Eğitim sonunda girişimci adayların kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmış olduklarını umuyoruz." dedi.

Güneşer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürülüğü olarak, her zaman gençlerin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER