ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Eylül 2013 Cumartesi 08:04

Yollar eskiye göre artık daha konforlu olacak

Yollar eskiye göre artık daha konforlu olacak


AK Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, Karayolları Bölge Müdürü Yakup Dost ile Kozan-Yahyalı arasında yapımı devam eden yol çalışmalarını gezdi. Küçükaydın, ihale bedeli yaklaşık 41 milyon lira olan yolun, çalışmaların tamamlanması halinde çok daha konforlu olacağını söyledi.

Küçükaydın, yaptığı açıklamada, yaklaşık 143 kilometre olan Yahyalı-Kozan arasındaki çalışmaların devam ettiğini, İkiz İnşaat firmasınca sürdürülen Kozan-Köprü barajı arasında 41 kilometrelik çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu, 3 kilometrelik baraj kısmının bittiğini, barajdan sonraki 60 kilometrelik kısımda ise yapılan proje değişikliğinden dolayı çalışmalarda gecikme yaşandığını bildirdi. Yol için viyadüklerin yanı sıra 5 tünel yapılacağını, bunlardan birinin bin 200 metre olacağını ve yıl içerisinde bitirileceğini anlatan Küçükaydın, çalışmalar bitince yolun 15 kilometre civarında kısalacağına dikkat çekti.

Küçükaydın, "Yahyalı-Adana arasında ulaşım kolaylaşacak. Köylülerimiz ve bölge halkımız rahat edecek. Özellikle bu bölgede demir madeni bulunuyor. İskenderun'a götürüp işlenmesi de bu sayede daha rahat olacak." diye konuştu. AK Parti hükümetinin yaptığı çalışmalarla, yolların eskiye oranla daha konforlu ve güzel olacağını anlatan Küçükaydın, şöyle devam etti: "Kayseri-Niğde gibi İç Anadolu’dan Akdeniz’e yani sahile bu yolla daha rahat ulaşılabilecek. Bu yol bitince hem zamandan hem yakıttan büyük tasarruf sağlanacak. Bu da ülke ekonomisine ciddi katkıdır. İlçelerin yüz akı yollardır. Bunu düşünerek çalışma yapıyoruz. Yolların yapımı ile birlikte trafik kazaları azalacak. Ulaşım kolaylaşacaktır. Artık Yahyalı'da bulunan doğa harikası Kapuzbaşı Şelalesi gibi doğal güzelliklere daha rahat ulaşım sağlanacak ve bölgede yayla turizmi hareketlenecektir."

Milletvekili Ali Küçükaydın, Yahyalı Belediye Başkanı Mehmet Araç'ı da ziyaret etti. Başkan Araç, yolların yapılması ile Yahyalı'dan Adana'ya gelişin daha rahat olacağını belirterek, Milletvekili Küçükaydın'ın ziyaretinden mutluluk duyduğunu söyledi. Küçükaydın'a gezi boyunca Karayolları Bölge Müdürü Yakup Dost ile birlikte Kozan Kaymakamı Avni Oral, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Bilgili, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özkan, karayolları çalışanları eşlik etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER