ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2014 Salı 20:37

Yoğun yağıştan yollar göle döndü

Yoğun yağıştan yollar göle döndü

Rize ve Kayseri'de etkili olan sağanak yağış günlük yaşamı olumsuz etkiledi.


 

Rize’de etkili olan şiddetli yağış nedeniyle, su akarları tıkanıp taştı. Karadeniz Sahil Yolu da şehir geçişindeki Menderes Bulvarı'nda oluşan su birikintileri nedeniyle ulaşıma kapandı. 

Rize'de akşam saatlerinde etkisini artıran şiddetli yağış Boğaz Mahallesi’nde hayatı felç etti. Çok yoğun sağanak yağışın ardından akarlarının tıkanması sonucu adeta dereye dönüşen yağmur suları Atatürk Caddesi üzerinden Karadeniz Sahil Yolu şehir geçişine ulaştı. Menderes Bulvarı'nda oluşan su birikintileri nedeniyle ulaşım kesildi, bazı araçlar yolda kaldı. Atatürk Caddesi üzerinden akan yağmur suları nedeniyle evlerine ulaşmakta güçlük çeken vatandaşlar, aşırı yağışlar sonrasında aynı sorunu yaşamaktan yakınıp, önlem alınmasını istediler. Bu arada Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne giden yolda da yağmur suyu birikintileri nedeniyle ulaşım aksadı. 

SAĞANAK YAĞIŞ KAYSERİ'DE HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Kayseri'de yarım saat süreyle etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. 

Sağanak yağış nedeniyle il merkezindeki bazı yerleşim yerlerindeki binaların bodrum katlarını su basarken, yollarda biriken sel suları sürücülere zor anlar yaşattı. Melikgazi ilçesi Eskişehir Bağları Danışmentgazi Mahallesi’nde rögar kapaklarının sel sularının getirdiği molozlarla tıkanması sonucu yollarda su birikintisi oluştu. Biriken su, evlerin alt katlarını ve kömürlükleri bastı. Evlerine giren suyu kovalarla boşaltmaya çalışan vatandaşın yardımına itfaiye ekipleri yetişti ve motorlarla suyu tahliye etti. 

Bu arada, Talas Bulvarı’nın üniversite mevkisindeki alt geçidin altında biriken yağmur suyu içinde kalan araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Bazı araçlar, su birikintisinin içinde kalırken, bazı vatandaşlar da araçlarını iterek birikintiden kurtarmaya çalıştı. Yağmura hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, ağaçların ve bina saçaklarının altına saklanırken, birçok vatandaş da koşarak sığınacak bir yer aradı. 

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, güneşli havanın hafta sonuna kadar devam edeceğini hava sıcaklığının ise 31 ve 33 derece arasında seyredeceğini bildirdi. 
KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER