ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 21:51

Yılın ilk bebeklerine hediye dağıttılar

Yılın ilk bebeklerine hediye dağıttılar


Hakkâri Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için başlatılan 'Hava Soğuk Ellerimi Tutar Mısın?' kampanyası çerçevesinde yılın ilk bebeklerine hediye dağıttı.

Hakkâri'ye Türkiye'nin dört bir köşesinden hayırsever vatandaşlar ve kurumlar tarafından gönderilen yardım paketleri, Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. Öğrenciler, yaklaşık bir hafta önce başlatılan 'Hava Soğuk Ellerimi Tutar Mısın?' kampanyası kapsamında Hakkâri Devlet Hastanesi Doğum Servisi'nde 2013 yılında dünyaya gözlerini açan bebeklerin ailelerini hediyelerle sevindirdi.

Kampanya gönüllüsü öğrenciler, bebekleri elleriyle giydirdi. Hediye alan anneler ise yardımları gönderenlere ve dağıtanlara teşekkür etti. Kampanyanın gönüllü üyesi Hatice Özel, "Bize gelen giyim malzemelerini hastanede 2013 yılında yeni gözünü açan bebeklere vermek istedik ve ilk kıyafetleri bizden olsun dedik." dedi.

Hediye alan minik bebeklerin aileleri, yardımlar karşısında mutluluğunu gizleyemezken, gönüllü öğrenciler ise bebekleri kucaklayıp sevdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER