ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2013 Perşembe 19:52

Yıldız Dağı’na teleski ve telesiyej malzemeleri gelmeye başladı

Yıldız Dağına teleski ve telesiyej malzemeleri gelmeye başladı


Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde inşaat çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Vali Zübeyir Kemelek, Yıldız Dağı’nda mekanik tesislerin kurulması için ilgili firma tarafından içerisinde makara ve direklerin bulunduğu 15 adet TIR'ın bölgeye ulaştırıldığını ifade ederek, önümüzdeki günlerde de yaklaşık 80 TIR'ın daha bölgeye malzeme getireceğini kaydetti.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve il protokolünün katılımlarıyla geçtiğimiz hafta temeli atılan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde mekanik tesislerin kurulması için gerekli olan makaralar çeşitli ülkelerden bölgeye ulaşTIRılmaya başlandı.

Direk ve istasyon kurulumu çalışmalarında son aşamaya gelinen bölgede, çok sayıda TIR, sabahın erken saatlerinde yola çıkarak Yıldız Dağı’na malzeme indirmeye başladı. Sivas’ın kış turizmini canlandıracak olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin en önemli ayağını oluşturan teleski-telesiyej kurulum çalışmalarına ise önümüzdeki günlerde başlanacak.

Vali Zübeyir Kemelek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Yıldız Dağı’nda devam eden çalışmaları değerlendirerek bölgenin yakın zamanda kış sporları açısından cazibe merkezine dönüşeceğini söyledi. Yıldız Dağı’nda enerji nakil hattı, yol ve inşaat çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Kemelek, bu çalışmalarda 3 ayrı ekipte 100 kişinin çalıştığını belirtti. Yıldız Dağı’nda mekanik tesislerin kurulması için ilgili firma tarafından içerisinde makara ve direklerin bulunduğu 15 adet TIR'ın bölgeye ulaştırıldığını ifade eden Vali Zübeyir Kemelek, önümüzdeki günlerde de yaklaşık 80 TIRın daha bölgeye malzeme getireceğini kaydetti.

Hummalı bir çalışmanın bulunduğu Yıldız Dağı’nda TIR'lardaki direk ve makaraların vinç yardımıyla kontrollü şekilde indirildiğini aktaran Kemelek, "Sivas’ın en önemli projelerinden biri olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin ilk etabının tamamlanması için yoğun bir çaba gösteriliyor. İnşallah 2014 yılında bu bölgede kaymaya başlayacağız." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER