ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 19:06

Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi'nin temeli atılacak


Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sivas İl özel İdaresi'nin katkılarıyla yapılan Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi çalışmalarında sona gelindi. Sivas’ın kış turizmini canlandıracak tesislerin temel atma töreni 15 Eylül Pazar günü saat 14.00'de yapılacak.

Büyük bir kısmının 2014 yılında bitilmesi amaçlanan tesislerin temel atma törenine Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da katılacak. Bakan Yılmaz, açılış töreni öncesi yeni yapılan Özel Şifahiye Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin açılışını da gerçekleştirecek.

Yakupoğlan beldesinin de gelişmesine katkı sunması beklenen Yıldız Dağı Tesisleri'nde bu kış kayak yapılmaya başlanacağı kaydedildi. İl Özel İdaresi, tesisi kış ayına yetiştirmek için büyük çaba harcıyor. Vali Zübeyir Kemelek ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan’ın Yıldız Dağı'nda bu kış kayak yapılmaya başlanacağı yönündeki açıklamaları, halk arasında heyecana neden oldu.

Açılışa Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanı sıra milletvekilleri ve daire müdürlerinin yanı sıra çevre köylerden de büyük bir katılım olması bekleniyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER