ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 17:06

Yıldırım Koleji velilerine seminer


Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Özel Yıldırım Koleji, 'Anne Baba Okulu' projesi kapsamında velilere yönelik seminer düzenledi.

Yıldırım Koleji'nde düzenlenen ve öğrenci velilerinin katıldığı seminere konuşmacı olarak aile ve evlilik terapisti ve aile danışmanı psikolog İlyas Türkmen katıldı. 'Evlilikte amaç ve ailenin önemi, aile içi iletişime zarar veren davranışlar ve nedenleri, aile içi ilişkilerden beklentiler, iyi karı koca olmadan iyi anne baba olunabilir mi? Farklıklılarla mutlu yaşabilmek, aile içi iletişim nasıl olmalı ve örnek evlilik sözleşmesi konularıyla ilgili öğrenci velilerine bilgiler verdi.

Türkmen, özellikle anne ve babaların öfkelerini kontrol etmeleri gerektiğinin altını çizdiği konuşmasında "Çocukların davranışlarına karşı 4D formülü uygulanır. Dur, düşün duygularını kontrol et, davranışlarını kontrol et. Sinirlendiğinizde öncelikle derin nefes alın. Sonra sakinleşmek için 10 a kadar sayın. Bu şu demektir. Öfkelendin, biraz sakin bir şekilde bekle. Zaten sabır denilen şeyde o ilk yumruğu tokadı yediğin andır." dedi.

Yapılan konferansın ardından Özel Yıldırım Koleji İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Asım Bölükbaşı tarafından psikolog İlyas Türkmen'e teşekkür plaketi takdim edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER