ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Mart 2014 Çarşamba 14:13

Yiğit: Biz halkımızın yanında olacağız


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Canik Belediye başkan adayı Atıf Yiğit, “Biz halkımızın içinde olacağız. Bütün Canik’i her zaman karış karış gezip vatandaşımızın sorunlarına derman olacağız.” dedi

MHP Canik Belediye başkan adayı Atıf Yiğit, Devgeriş köyü sakinleriyle bir araya geldi. Yiğit daha sonra Karşıyaka Mahallesi’nde kahve toplantısına katıldı. Yiğit, vatandaşın sorunlarını dinledikten sonra projeleri hakkında da bilgi verdi. Köylerine hizmet beklediklerini dile getiren Devgireş köyü sakinleri, “Bizim en büyük sorunumuz imar uygulamaları oldu. Arsalarımız zorla elimizden alındı. Şuurlandırma yoluyla bizler zor durumda bırakıldık. Kendi topraklarımızda artık yabancı muamelesi görüyoruz. Bize eziyet çektiren bu belediye anlayışından kurtulmak istiyoruz. Biz zulüm değil hizmet görmek istiyoruz.” dedi. Karşıyaka Mahallesi sakinleri ise belediyeye gittiklerinde muhatap bulamadıklarını ve koruma ordusundan istediklere yere gidemediklerini söyledi.

Devgeriş köyü gibi Canik’in büyük bir bölümünün aynı sorunları paylaştığını ifade eden Yiğit, “Artık Canik’te zulüm sona erecek. Devgeriş köyünün ve diğer mağdur olan tüm vatandaşlarımızın imarla ilgili tüm sorunlarını çözeceğiz. Hazırladığımız projelerle köylerimize en iyi hizmetleri sunacağız. Ayrıca biz haftanın sadece bir günü belediyede olacağız. O da vatandaşımızla görüşmek için halk günü olacak. Diğer günler ise tüm Canik’i karış karış gezip halkımızla iç içe olacağız. Vatandaşımızın sorunlarını dinleyip çözüme kavuşturacağız.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER