ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 12:47

Yeşilvadi Projesi’nin ilk 3 etabı tamamlanıyor

Yeşilvadi Projesinin ilk 3 etabı tamamlanıyor


 Türkiye'nin en büyük parkının yapılacağı Yeşilvadi Projesi alanında incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 4 etaba bölünen projenin ilk 3 etabı olan 1 milyon 200 bin metrekarelik yerde yoğun bir çalışma olduğunu ve 2013 yılı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

        7 milyon metrekare alana sahip Yeşilvadi Projesi'nin çok kapsamlı bir proje olduğunu ifade eden Başkan Tahmazoğlu, "Bu proje ile Gaziantep’e çok ciddi bir park kazandırıyoruz. Türkiye'nin en büyük parkı olacak olan bu alan aynı zamanda çok özel değişik aktivitelerin olacağı bir yer olacak. 1 milyon 700 bin metrekare büyüklüğündeki park alanımızın ilk 3 etabı olan 1 milyon 200 bin metrekare alanında ciddi bir çalışma sergiliyoruz. 2013 yılı sonuna kadar bu alanı tamamlamış olacağız. Parkımızın sadece bu etabında çiçek bahçeleri, piknik alanları, meydanlar, açık hava sineması, kültür merkezleri, su kayağı, göletler, kayıklarla gezilecek alanlar, kapalı ve açık oyun alanları, hobi bahçeleri, cami, mini hayvanat bahçesi, yöresel pazar, bisiklet evi, mescit, büfe gibi sosyal aktiviteleri de içine alan çok ciddi bir rekreasyon alanıdır. Burasını Gaziantep’e kazandırmak bizler için çok önemli bir olaydır." dedi.

        Yeşilvadi Projesi'nde en önemli ve zor olanın kamulaştırma olduğunu kaydeden Tahmazoğlu, "Biz zor olan kamulaştırmayı tamamladık. Şimdi yoğun bir şekilde üst yapı çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yıl içerisinde parkımızın önemli bir kısmını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmuş olacağız." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER