ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 16:56

Yerköy’de seçim güvenliği toplantısı yapıldı


Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, ilçede seçime girecek siyasi partilerin temsilcileri ile seçim güvenliği toplantısı yaptı.

Toplantıya; Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı M. Deniz Işılar, Yerköy İlçe Emniyet Müdürü Erdal Tepe, Yerköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ayşe Uslu, İlçe Karakol Amiri Erol Çetinkaya ve seçime girecek olan partilerin ilçe başkanları ile belediye başkan adayları katıldı.

Seçim yasakları ve seçimlerde uyulması gereken kurallar hakkında konuşan Kaymakam Nevzat Şengök, seçimlerin huzur içinde geçmesi için partilere ve başkan adaylarına görevler düştüğünü belirterek, seçimlerin huzur içinde geçmesi için gereken tedbirlerinde alınacağını söyledi.

Kaymakam Şengök, "Demokrasilerin asli unsurlarından olan seçimlerin, huzur ve güven içerisinde geçmesi gerekir. Seçimlere katılan siyasi partilere yasal hükümlerin bir kez daha hatırlatılması, seçim kampanyalarının yasada belirtilen hükümler dahilinde karşılıklı anlayış içerisinde demokratik bir şekilde yapılması, parti yetkililerinin bu husustaki görüşlerinin alınması sebebiyle bu toplantıyı gerçekleştirdik." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER