ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2014 Pazartesi 18:53

Yerköy’de öğretmenlere 37 adet tablet dağıtıldı


Yerköy ilçesinde Fatih Projesi kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerine 37 adet tablet bilgisayar dağıtıldı.

Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen törende, tablet bilgisayarlar Kaymakam Nevzat Şengök ve Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz tarafından öğretmenlere verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, yaptığı açıklamada, Fatih Projesi kapsamında Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde görevli 37 öğretmene tablet bilgisayar dağıtıldığını söyledi. Yavuz, “Mart ayı sonuna kadar ilçemizde 9’uncu sınıf öğrencilerine dağıtım yapılacak. En geç 2015 yılına kadar diğer lise ve ortaokul 9. sınıf öğrencilerinin tamamına tablet bilgisayar dağıtılarak proje tamamlanmış olacak.” dedi.

Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök de gelişen teknolojiden okulların da faydalandığını belirterek, “Gelişen teknolojiden okullarımız da oldukça yararlanıyor. 5-10 yıl öncesine bakıldığında bugünkü her öğretmen ve öğrenciye tablet bilgisayar verilmesi hayal dahi edilemezdi. Siz öğretmenlerimize düşen görev, devletin sunduğu imkanlardan öğrencilerimizin olduğunca faydalanmasını sağlamak, öğrencilerimize düşen görev ise yine devletin sunduğu imkanlardan yararlanarak vatana, millete faydalı, gurur duyulan bireyler olmanızdır." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER