ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 14:07

Yerköy'de kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi


Yozgat’ın Yerköy ilçesinde faaliyetini sürdüren Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, SODES Projesi kapsamında açılan Fetih Gençlik Merkezi’nde (FGM) düzenlenen kitap okuma kampanyasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Dernek Başkanı Bahattin Karabulut, yaptığı açıklamada çocuklara kitap okuma alışkınlığı kazandırmak için farklı etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Karabulut, "Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve öğrenciler arasında okuma kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediğimiz “kitap kurtları kampanyası” 01 Ekim 2013 tarihinde başlayıp 30 Temmuz 2014 tarihinde sona erecektir.10 ay boyunca sürecek kampanyada her ay en fazla kitap okuyan 10 öğrencimize kitap hediye etmeyi düşünüyoruz. İnşallah bu sayede hem kitap okuyan öğrenci sayısı artar hem de öğrencilerimizde kitap okuma kültürü gelişir." dedi.

Yerköy’de kitap okumayla ilgili 10 ay sürecek uzun soluklu bir kampanya döneminin başlamasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Karabulut, "10 ay sürecek 'burası neresi' isimli fotoğraf yarışması ve ödüllü atık Pil Toplama Kampanyası'na ilaveten bu yeni kampanyayla üzerimize düşen sorumluluğu bir nebze yerine getirmeye çalışıyoruz. Köklü bir sivil toplum kuruluşu olarak toplum yararına hizmetlerimiz devam edecektir." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER