ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 12:42

Yenimahalle’de Karadeniz havası esti

Yenimahallede Karadeniz havası esti


Ankara Yenimahalle Belediyesi, Karadeniz müziğinin genç yeteneklerinden Selçuk Balcı’yı hayranlarıyla buluşturdu.

Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Kar-Der) işbirliğinde Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konseri, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, CHP İl Başkanı Zeki Alçın, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, CHP Pazar Belediye Başkan Adayı Hikmet Hatırnaz, Kar-Der yönetimi ve çok sayıda vatandaş izledi.

Konsere saatler kala salonu tıka basa dolduran Karadenizliler, 2 bin kişilik salona sığmadı. Salon dışına yerleştirilen sinevizyon ile konseri izleyen vatandaşlar, Karadeniz ezgileri ile coştu. Salonda ve kültür merkezi koridorlarında horon oynayanlar gönüllerince eğlendi. Konser öncesi kısa bir konuşma yaparak ilçe sakinlerini selamlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde böyle bir etkinliği gerçekleştirmekten duyduğu mutluluğu ifade etti. Yaşar, “Bu salonları, bütün ezgilerin söylenmesi, Türk kültürünün yaşatılması için, sizler için hizmete açtık.” dedi.

Kar-Der Genel Başkanı Ali Hacıfazlıoğlu ise Yaşar’a organizasyon için teşekkür ederek yerel seçimlerde başarılar diledi.

Ardından söz ve müziği kendisine ait 'Deniz üstünde fener' şarkısıyla konsere başlayan Selçuk Balcı, seslendirdiği şarkılarla, salonda Karadeniz rüzgarı estirdi. Binlerce kişinin şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettiği konserde Yenimahalleliler stres attı. Patika ve 2013 yılında çıkardığı Mila isimli yeni albümünden şarkılar okuyan Balcı, vatandaşlardan büyük alkış aldı. Balcı, konser sonrası sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı Başkan Yaşar’a teşekkür etti.

Etkinlik kapsamında Tanju Topal ve Yusuf Aydın da sahne alarak Karadeniz türküleri seslendirdi. Tulum ve kemençe eşliğinde müzik ziyafeti sunan sanatçılar, salonu coşturdu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER