ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 12:22

Yenimahalle’de Cumhuriyet Parkı açıldı

Yenimahallede Cumhuriyet Parkı açıldı


Ankara Yenimahalle Belediyesi her hafta hizmete sunduğu yeni parklarla ilçeyi yeşile boyamaya devam ediyor. Cumhuriyetin 90. yılında Yenimahalle Belediyesi, Demetevler Mahallesi’nde 90. Yıl Cumhuriyet Parkı’nı hizmete sundu.

İçerisinde yürüyüş ve spor alanları, çocuk oyun parkı ve piknik alanları bulunan 25 bin metrekare büyüklüğündeki devasa park, Demetevler Mahallesi Onkoloji Hastanesi yanında açıldı.
Açılış törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar başta olmak üzere Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Başkan Vekili Müslüm Ertekin, CHP İlçe Başkanı Ali Buçan, Dr. Abdurrahman Yurtaslan, Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Profesör Doktor Mustafa Ertek, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış töreni öncesi belediyenin Halk Dansları Topluluğu TUBİL bir gösteriye sundu.

"KAMUSAL ALANA SAHİP ÇIKIN"

Gösterinin ardından Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bir konuşma yaparak ilçe halkına Yenimahalle’deki değişimi anlattı. Yaşar, daha önce atıl durumda olan, vatandaşların önünden geçmekten çekindiği park alanını güzel bir park olarak hizmete sunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek "Birçok bürokratik engellere rağmen nihayet 25 bin metrekarelik bu alanı yeşil alan olarak Demetevler’e kazandırdık." dedi.

Yerel yönetimlerin şehri planlarken çocukların, gençlerin, kadınların ve yaşlıların haklarını korumak zorunda olduğunu belirten Yaşar, "Yerel yöneticiler nasıl sağlık, okul alanını, dini tesis alanı bırakıyorsa çocuklara da oyun alanı, spor alanı bırakmak zorundadır. Ama bu konuda bizler kadar sizlere de görev düşüyor. Evinize, iş yerinize sahip çıktığınız kadar kamusal alanlara da sahip çıkacaksınız. Oraya AVM, konut yaptırmayacaksınız, orada kirli işlere müsaade etmeyeceksiniz. Çocuklarınızın hakkını koruyacaksınız." ifadelerini kullandı. Konuşması uzun süre alkış alan Yaşar’a vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

MUHTARLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Açılış töreninde Demet Mahallesi Muhtarı Önder Özçelik ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Ahmet Özdek de birer konuşma yaparak Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

BÜREK İKRAMI

Konuşmaların ardından parkın açılışı gerçekleşti. Parkı gezerek vatandaşları selamlayan ve onlarla ayaküstü sohbet eden Yaşar, güzel havayı fırsat bilip parkta piknik yapan vatandaşların ikram ettiği böreğin tadına bakmayı da ihmal etmedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER